Bydgoski kościół farny powstał z inicjatywy wójtów bydgoskich wraz z erygowaniem parafii, co nastąpiło po nadaniu praw miejskich Bydgoszczy, w 1346 r. Pod budynek kościelny i przyległy cmentarz (czynny do 1809 r.) przeznaczono plac w północno-zachodnim narożu miasta, sięgający brzegów Brdy i jej odnogi Młynówki[2].
Zarówno miejska tradycja, zawarta w XVII-wiecznej kronice Bydgoszczy Wojciecha Łochowskiego, jak i przesłanki historyczne, przemawiają za tym, że przed budową kościoła farnego, istniała już starsza (...)
Jestem rekomendowanym fotografem Google. Już od 10 lat z sukcesami tworzę wirtualne spacery 360 a w technologii Google Street View uczestniczę od samego początku tego projektu w Polsce. Dla lokalnych firm wykonałem ponad 300 wirtualnych spacerów. Fotografuję wnętrza i nieruchomości dostarczając klientom zdjęcia najwyższej jakości. Współpracuję z najlepszymi biurami nieruchomości w regionie Fotografuję również dla klientów indywidualnych.
Najnowsze artykuły
-
Katedra w Bydgoszczy
-
Kościół p.w. WNMP w Chełmnie
Prezentowana Wirtualna Wycieczka przedstawia wnętrze Kościóła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie. Kościół mimo iż w trakcie remontu wart był odwiedzenia i sfotografowania. Jeżeli tylko nadarzy się okazja to chciałbym uwiecznić efekt prac konserwatorskich i restauracyjnych. Kościół wybudowany w latach 1280-1320 jako trójnawowa hala z wydzielonym prezbiterium. Zwiedzając i wykonując te panoramy podziwiałem bogaty wystrój rzeźbiarski, zwłaszcza te przedstawiające apostołów przy filarach od (...)
-
Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku
Zapraszam do obejrzenia wnętrza Bazyliki pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku, która stanowi sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. We wnętrzu uwagę przykuwają organy, które są drugimi pod względem wielkości organami w Polsce. Kościołem opiekują się Ojcowie Bernardyni.
Wczesnobarokowe wyposażenie wnętrz przeznaczonych do kultu i klasztoru wykonali w swym warsztacie sami bernardyni. Konsekracji kościoła dokonał w 1630 r. biskup przemyski Adam Nowodworski. W 1657 r. zniszczył ją częściowo (...) -
Siedlęcin - Wieża Książęca
Książęca Wieża w Siedlęcinie jest najlepiej zachowanym w Polsce obiektem nazywanym rycerską wieżą mieszkalno obronną. Dzięki tej wycieczce wirtualnejmożesz zobaczyć jak się żyło w XIII wieku. Mimo dwóch przebudów w XVI i XVIII w. wieża siedlęcińska przetrwała do dzisiaj w prawie nie zmienionym średniowiecznym kształcie. Na uwagę zwracają freski - malunki ścienne o tematyce świeckiej.
Uwaga Pana Przemysława Nocuń dotycząca nazewnictwa obiektu:
Od lat powojennych w polskiej literaturze turystycznej utrwalana była (...) -
Samyang 7.5mm 1:3.5 UMC Fish-eye MFT - spacer po Krakowie
Chyba jako pierwszy miałem możliwość wykonania panoram sferycznych używając prototypu nowego obiektywu Samyang’a 7.5mm 1:3.5 UMC Fish-eye MFT.]
Prezentowana wycieczka to 12 panoram wykonanych w Krakowie, zawiera prezentowane już wcześniej panoramy Kolegiaty pw. św. Anny, spacer po krakowskim rynku oraz po Wawelu.
Tytułowy Samyang 7.5mm dedykowany dla systemu micro 4/3 to bardzo ciekawa propozycja dla każdego kto chciałby odchudzić swój plecak foto podczas wakacyjnych wędrówek. W połączeniu z aparatem (...) -
Zamek Grodziec
Zapraszam do obejrzenie kilku panoram 360 z zamku Grodziec. Jedną z nich udało mi się sfotografować przed weselną imprezą - zobaczcie jak może wyglądać taka uroczystość przeprowadzona na zamku. Dodatkowo do zwiedzenie wnętrza oraz otoczenie tego pięknego zamku. Pierwsza znana informacja o Grodźcu pochodziła z bulli papieża Hadriana IV z 23 kwietnia 1155 r. Wiemy również, że już w 1175 r. książę Bolesław Wysoki wystawił tu przywileje cystersom z Lubiąża.
Na zamku organizowane są turnieje rycerskie, i inne (...) -
Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej Pszów - Gigapanorama
Chciałbym zaprezentować Gigapanoramę 360 wnętrza Bazyliki Mniejszej w Pszowie. Wcześniej publikowałem normalne panoramy z tego Sanktuarium w kategorii wirtualne wycieczki.
GIGA Panorama powstała z połączenia 92 fotografii wykonanych nikkorem AiS 28mm 3.5, jej rozmiar to 33000x 16500 pikseli.
Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić Gigapanoramę. -
Wirtualny skansen w Kłóbce
Wirtualna wycieczka po parku etnograficznym w Kłóbce jest pierwszą prezentacją tego typu. Jak nie trudno zauważyć większość panoram sferycznych publikowanych na tej stronie przedstawiam obiekty sakralne. Tym chętniej zabrałem się montażu panoram wykonanych w tym skansenie. Wykonanie panoram w terenie nie zajmuje wiele czasu, trudności napotkać można podczas montażu. Panoramy wnętrz wymagają większego nakładu pracy, te przedstawiające otoczenie w zależności od poruszających się obiektów wokół. Skansen to (...)
-
Piknik historyczny w Bolkowie
Dzięki panoramom 360 można przedstawić nie tylko wnętrza, opuszczone wieczorne place, rynki lecz również wykonać reportaż z wydarzeń, które przyciągają tłumy widzów. Do nich również należy ta prezentacja. Panoramy prezentowane są częścią mojego wakacyjnego wypoczynku. Mimo, że o wakacjach zdążyłem zapomnieć to materiał jaki udało mi się sfotografować posortowałem i pogrupowałem parę dni temu. Tych z 2010 do dziś nie udało mi się uporządkować. Tego dnia to Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi był (...)
-
Parafia pw. św, Barbary w Chorzowie
Prezentowana wirtualna wycieczka po kościele pw. św. Barbary w Chorzowie zawiera 8 panoram sferycznych. Panoram byłoby więcej ale niestety stroma drabina na wieżę kościelną mnie pokonała. No ale jak wdrapać się na takiej drabinie ze statywem w jednej ręce i z aparatem na szyi - używam starego solidnego silka, a aparat z fisheyem przykręcony do Nodal Ninji też swoje waży.
Na temat kościoła można znaleźć sporo informacji na stronie parafii
Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić wirtualną (...)