Profesjonalna Fotografia Wnętrz i Nieruchomości, Wirtualne Spacery Google

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Samyang 7.5mm > Bernardyni w Piotrkowie Trybunalskim

Bernardyni w Piotrkowie Trybunalskim

Piątek 11 maja 2012, przez Radosław Sobik

Wirtualny mini spacer po barkowym kościele bernardynów w Piotrkowie powstał tego samego dnia co gigapanorama w kościele Jezuitów.
Wznoszenie murowanego kościoła i takiegoż klasztoru rozpoczęły się dopiero w 1632 r, wcześnie benedyktyni pracowali w kościele drewnianym wybudowany w 1625 roku. Do pomyślnego zakończenia dzieła przyczynili się w pierwszym rzędzie Starczewscy, fundator Florian, bp Stanisław i kanonik Wawrzyniec. Dnia 16 XI 1642 r. bp sufragan poznański Jan Baykowski dokonał konsekracji nowego kościoła, ozdobionego 2 wieżami, jednonawowego, w stylu barokowym, pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Sw. Równocześnie konsekrował Baykowski główny ołtarz też pod wezwaniem Sw. Krzyża, a dnia 25 XI 2 boczne ołtarze, Matki Boskiej i św. Anny.


Zobacz on-line : Bernardyni wirtualny spacer