Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Ciekawe strony - Skanseny.net

Ciekawe strony - Skanseny.net

Wtorek 16 kwietnia 2013, przez Radosław Sobik

Jeszcze dwa miesiące i będziemy mogli wybrać się na długo oczekiwane wakacje. Niezależnie gdzie się wybieramy warto czas urlopu dobrze zaplanować. Ze względu na moja pasję fotograficzną szukam ciekawych obiektów, które mógłbym sfotografować.

Planowanie przeważnie zaczynam od narzędzi udostępnionych przez firmę Google takich jak Panoramio, Street View, które połączone są z mapą googl’a.
Dzięki temu mogę spokojnie eksplorować teren, w którym zamierzam odpocząć. Bardzo przydatną stroną jest wikipedia, w której znajduję szczegółowe informacje na temat danych obiektów.

Dziś polecam odwiedzić stronę internetową http://www.skanseny.net/ na której autorzy projektu szczegółowo opisują skanseny zlokalizowane w Polsce.

Jeden z moich projektów został wykonany w skansenie w Kłóbce, w którym można zwiedzić chatę gospodarza, obejście, młyn i inne zabudowania wiejskie. Z pewnością taki kilkugodzinny pobyt spodoba się naszym maluchom. Oprócz zabudowań, naturalności temu skansenowi dodawał żywy inwentarz.