Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Fotoksiążka, czyli uniwersalne rozwiązanie

Fotoksiążka, czyli uniwersalne rozwiązanie

Środa 23 października 2013, przez Radosław Sobik

Dla tych, którzy już mieli możliwość stworzenia własnej fotoksiażki nie trzeba przedstawiać zalet tego rozwiązania. Nadal jest jednak sporo osób, które nie do końca wiedzą czym jest fotoksiażka, jak zabrać się do jej przygotowania i w jakich sytuacjach będzie świetnym rozwiązaniem. Jest to bardzo uniwersalna a jednocześnie mocno zindywidualizowana opcja na prezenty – i na tym temacie chcemy się skupić.

Pomysł na prezent – odwieczny problem

Fotoksiążka, jako pomysł na prezent doskonale sprawdzi się właściwie na wszystkie okazje. Można ją podarować przyjacielowi, rodzinie czy ukochanej osobie. To również piękny i nietypowy pomysł na prezent ślubny. Nawet jeśli zdarzy się, że ktoś otrzyma dwie fotoksiążki od różnych osób, co wątpliwe, ale jednak możliwe, to i tak będą to dwa zupełnie różne prezenty. Największą wartością fotoksiążki jest bowiem jej zawartość. To właśnie wyselekcjonowane zdjęcia, ich ułożenie czy dodatkowe komentarze przy każdej z fotografii sprawiają, że nie sposób jest przygotować dwóch identycznych fotoksiążek. Jako prezent dadzą na pewno wiele radości obdarowanej osobie. Każdy przecież uwielbia oglądać zdjęcia. Jeśli będzie to wyjątkowy zbiór fotografii dopasowanych do okoliczności i wydanych w formie eleganckiej fotoksiążki przyjemność będzie tym większa.

Jak stworzyć fotoksiążkę?

Nawet jeżeli podchodzimy do tego zadania po raz pierwszy wystarczy krótki instruktaż i możemy przechodzić do dzieła. Nie musimy nawet szukać dodatkowych informacji na ten temat w sieci czy innych źródłach. Jeśli firma, którą wybraliśmy jest profesjonalna i poważnie podchodzi do swoich klientów to na pewno znajdziemy na jej stronie internetowej dokładną instrukcję jak krok po kroku stworzyć fotoksiążkę. Zawsze możemy też zadzwonić do firmy i poprosić o wskazówki i pomoc. Przy okazji możemy uzyskać dodatkowe, cenne informacje.

W skrócie cała procedura wygląda następująco. Zaczynamy od określenia budżetu, jaki możemy przeznaczyć na fotoksiażkę. Zaglądamy na stronę internetową firmy, u której zamówimy wydruk i w zakładce z cennikiem sprawdzamy ilu stronicową fotoksiążkę możemy zamówić w tej cenie. To ważna informacja, bo od tego zależy ilość zdjęć, które wypełnią poszczególne strony. A teraz najważniejsze – selekcja fotografii. Zdjęcia starajmy się wybierać tak, aby były dobrze dopasowane do okoliczności i osoby, której zamierzamy podarować taki prezent. Powinny też być wyraźne, dobrze skadrowane i wysokiej jakości. Mając zdjęcia możemy przejść do etapu projektowania poszczególnych stron. Pomogą nam w tym programy udostępniane na witrynach internetowych firm oferujących fotoksiążki lub jeśli mamy wystarczające umiejętności możemy skorzystać z dowolnego programu graficznego. Po przygotowaniu projektu i zapisaniu go we wskazanym przez firmę formacie (informacje te na pewno znajdziecie na jej stronie www) pozostaje już tylko wybrać rodzaj okładki, opcjonalnie dodatkowych elementów ozdobnych itp. Opcje zależą od oferty firmy, którą wybierzemy. Wszystkie te informacje przesyłamy w zamówieniu. Pozostaje już jedynie czekać na sygnał o możliwości odbioru zamówienia. Uwierzcie, że fotoksiążka daje wiele przyjemności podczas oglądania jej stron, ale także podczas jej przygotowywania.

Jeśli szukacie godnej polecenia firmy oferującej szeroki zakres usług w zakresie fotoksiążek zajrzyjcie na stronę www.efotoksiazka.pl