Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Fototapety – prosty sposób na piękne wnętrze

Fototapety – prosty sposób na piękne wnętrze

Czwartek 15 marca 2018, przez Radosław Sobik

Chcesz, aby twój salon albo kuchnia nabrały niepowtarzalnego charakteru? Sprawdź, ile ciekawych możliwości dają fototapety we wnętrzu!

Fototapety dobrej jakości nie będą kiczowate

Jeśli znudziły ci się jednokolorowe ściany w mieszkaniu, możesz je odmienić w bardzo prosty i szybki sposób. Rozwiązaniem są piękne fototapety! Jednak przed ich zakupem warto sprawdzić, czy producent oferuje różne grubości materiału oraz czy możesz u niego dostać próbki z wydrukiem. Jest to istotne, gdy nie masz pewności czy dana fototapeta będzie dobrze wyglądała na ścianie.

Po więcej informacji i inspiracji na temat fototapet wejdź na stronę Domolubni.pl.

Fototapety z pięknymi krajobrazami dla miłośników natury

Fototapety z motywem natury sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu. Fragmenty zamglonego lasu czy skandynawski fiord wspaniale ozdobią salon lub sypialnię i sprawią, że z przyjemnością oderwiesz wzrok od telewizora czy komputera. Motywy zaczerpnięte z natury (drzewa, łąki, kamieniste zbocza) są ponadczasowe i można przewidywać, że nigdy nie wyjdą z mody. Są zatem najbezpieczniejszą opcją dla tych, którzy mają obawy, że fototapeta na ich ścianie zbyt szybko stanie się passé.

Fototapety do sypialni i salonu

Wybierając fototapetę do sypialni możesz kierować się tym, że chcesz stworzyć harmonijne miejsce sprzyjające wieczornemu wyciszeniu. Kojące odcienie zieleni uspakajają, a wybrane motywy roślinne dadzą miły miraż, że wypoczywasz na tropikalnej wyspie lub pośród toskańskich drzewek pomarańczowych. Aranżację salonu możesz oprzeć na skojarzeniach tematycznych, tzn. wybrać fototapetę z motywem klubu jazzowego, ulubionego sportu lub miejsca na świecie, które chcesz odwiedzić.

Fototapety do łazienki i kuchni

Nie musisz się ograniczać do dekorowania fototapetami salonu i sypialni. Dzisiejsze technologie pozwalają również na wytapetowanie kuchni i łazienki bez obawy, że dekoracja zniszczy się pod wpływem działania wilgoci. Miejsce nad kuchennym blatem lub fragment ściany niedaleko prysznica możesz ozdobić fototapetą wydrukowaną na laminowanym PCV na podłożu lateksowym.

Twoja łazienka może się zamienić w podwodny świat, jeśli na ścianie umieścisz fototapetę z podwodną rafą koralową. Mała kuchnia zyska optycznie więcej miejsca, o ile dobierzesz fototapetę z wyraźnymi liniami perspektywy. Chodnik we francuskiej, przytulnej uliczce lub most w wielkim, pełnym samochodów mieście dadzą wizualne wrażenie pogłębionej perspektywy. Zatem optycznie powiększysz pomieszczenie, a dodatkowo nadasz charakteru domowemu wnętrzu.

Dodatkowym plusem fototapet jest to, że większość producentów umożliwia opcję wydrukowania tapety z wybranym przez ciebie zdjęciem! Jeśli wybierzesz taką opcję, to przy planowaniu wystroju pomieszczenia ograniczy cię jedynie wyobraźnia!