Zdjęcie panoramiczne o rozmiarze 58000 x 29000 wykonane w Kolegiacie Świetej Anny w Krakowie. Taka rozdzielczość pozwala na dokładne przyjrzenie się detalom dlatego technologia ta bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach bogatych w takie elementy jak rzeźby, freski, obrazy.
Strona główna > Portfolio > Gigapanoramy
Gigapanoramy
Czasami warto przyjrzeć się szczegółom, szczególnie wtedy, gdy wymaga tego niepowtarzalność obiektu, jego unikatowe cechy i ponadczasowość odróżniającą go od innych.
Zapraszam do katalogu giga panoram. Tutaj każdy milimetr posiada swoją historię…
-
Kolegiata Świętej Anny Gigapanorama
7 stycznia 2017, przez Radosław Sobik -
Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej
10 stycznia 2012, przez Radosław SobikPrezentowana panorama została wykonana w ołtarzu przed cudowną figurą Matki Bożej Wabierzyckiej Królowej Rodzin i Ziemi Kłodzkiej.
Wnętrze świątyni utrzymane w duchu baroku. Ozdobiona malowidłami, rzeźbami oraz obrazami , spośród których na szczególną uwagę zasługują dzieła Karola Sebastiana Flackera: ambona, będąca rzeźbiarską kompozycją wyrażającą słowa maryjnego hymnu Magnificat i ołtarz główny mieszczący cudowną figurkę Matki Boskiej . Figurka wraz z cokolikiem wykonana jest z lipowego drewna w stylu gotyckim, ma (...) -
Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej
31 grudnia 2011, przez Radosław SobikKolejna piękna świątynia, która nie była celem mojej podróży - znaleziona przypadkiem tak jak wiele w moich zbiorach. Oprócz bogatego wnętrza, atmosferę budowały kolędy wydobywające się z głośników przypominające o ostatnich świętach.
Kościół zbudowany jest w stylu późnego baroku. Składa się z prostokątnej i trzyprzęsłowej nawy głównej zakończonej półkolistym prezbiterium oraz z naw bocznych utworzonych każda z trzech kaplic połączonych wąskimi przejściami. Freski na suficie prezbiterium i w nawie głównej przedstawiają (...) -
Bazylika Najświętszej Marii Panny w Piekarach Śląskich
6 listopada 2011, przez Radosław SobikPanorama wysokiej rozdzielczości 32000x16000 wnętrza Bazyliki Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich.
Obraz Matki Boskiej Piekarskiej znajduje się w ołtarzu głównym Bazyliki. Pierwotny obraz znajduje się dziś w kościele Św. Krzyża w Opolu (od 1702 r.) Na podstawie badań porównawczych przyjmuje się, ze został on namalowany pod koniec XV lub na początku XVI wieku. Wzorem były na pewno ikony bizantyjskie. Obecnie w ołtarzu głównym piekarskiej Bazyliki znajduje się obraz o wymiarach (...) -
Katedra w Bydgoszczy
25 października 2011, przez Radosław SobikBydgoski kościół farny powstał z inicjatywy wójtów bydgoskich wraz z erygowaniem parafii, co nastąpiło po nadaniu praw miejskich Bydgoszczy, w 1346 r. Pod budynek kościelny i przyległy cmentarz (czynny do 1809 r.) przeznaczono plac w północno-zachodnim narożu miasta, sięgający brzegów Brdy i jej odnogi Młynówki[2].
Zarówno miejska tradycja, zawarta w XVII-wiecznej kronice Bydgoszczy Wojciecha Łochowskiego, jak i przesłanki historyczne, przemawiają za tym, że przed budową kościoła farnego, istniała już starsza (...) -
Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku
18 października 2011, przez Radosław SobikZapraszam do obejrzenia wnętrza Bazyliki pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku, która stanowi sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. We wnętrzu uwagę przykuwają organy, które są drugimi pod względem wielkości organami w Polsce. Kościołem opiekują się Ojcowie Bernardyni.
Wczesnobarokowe wyposażenie wnętrz przeznaczonych do kultu i klasztoru wykonali w swym warsztacie sami bernardyni. Konsekracji kościoła dokonał w 1630 r. biskup przemyski Adam Nowodworski. W 1657 r. zniszczył ją częściowo (...) -
Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej Pszów - Gigapanorama
29 sierpnia 2011, przez Radosław SobikChciałbym zaprezentować Gigapanoramę 360 wnętrza Bazyliki Mniejszej w Pszowie. Wcześniej publikowałem normalne panoramy z tego Sanktuarium w kategorii wirtualne wycieczki.
GIGA Panorama powstała z połączenia 92 fotografii wykonanych nikkorem AiS 28mm 3.5, jej rozmiar to 33000x 16500 pikseli.
Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić Gigapanoramę. -
Kolegiata pod wezwaniem św. Marcina z Tours
19 sierpnia 2011, przez Radosław SobikZapraszam do obejrzenia gigapanoramy Kolegiaty pod wezwaniem św Marcina z Tours. Powstała ona z połączenia panad 200stu zdjęć. Wykonana obiektywem nikkor 35mm (wersja G f/1.8), każde z tych 200stu to zdjęcie HDR powstałe z połączenia 5 fotografii - tak więc łącznie wykonałem ok 1000 zdjęć. Jest to moja największa praca jeżeli chodzi o rozdzielczość. Generowanie takiej panoramy trwa ok 10 godzin tak więc wszelkie poprawki i nowe zauważone błędy mogą doprowadzić do szału. Wynik końcowy powoduje zadowolenie ale i (...)
-
Święta Góra - Gigapanorama
18 sierpnia 2011, przez Radosław SobikWszystko zaczęło się od Benedyktynów - mam tu na myśli chrystianizacje okolicy, którego to zadania podjęli się mnisi z Lubina. Tak samo było w moim przypadku, podróżując po Wielkopolsce wpierw wstąpiłem do Benedyktynów a potem na Świętą Górę.
Technicznie panoramy to to samo, wykonane wspaniałym nikkorem 20mm użyczonym przez życzliwego przyjaciela fotografa. Niestety już wchodząc do kościoła zauważyłem grupę dzieci w strojach komunijnych na parkingu, dlatego rozpocząłem fotografować podłogę od nóg statywu tak aby (...) -
Benedyktyni Lubin - Gigapanorama
29 czerwca 2011, przez Radosław SobikDzieje lokalne parafii są połączone z dziejami klasztoru benedyktynów w Lubiniu, który został ufundowany juz w II poł. XI wieku.
Kościół klasztorny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i parafialny św. Leonarda (zaledwie 150 metrów od klasztoru) w ciągu wieków były przebudowywane - zauważalne są elementy romańskie, gotyckie oraz barokowe, które to eksponowane są przez moją gigapanoramę.
Prezentacja ta należy do pierwszych moich udanych prób fotografii sferycznej wysokiej rozdzielczości. Mimo iż daleko jej (...)