Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Jak wygląda produkcja animacji?

Jak wygląda produkcja animacji?

Czwartek 4 października 2018, przez Radosław Sobik

Krótkie materiały filmowe od kilku lat zaczęły być coraz powszechniej wykorzystywane w sektorze marketingowym i reklamowym. O ile niegdyś – ich emisja ograniczała się wyłącznie do spotów reklamowych widocznych w telewizji, o tyle nowe możliwości, jakie przyniósł z sobą szybki rozwój sieci Internet, pozwoliły na powszechne wykorzystanie filmików promocyjnych i reklamowych w zasadzie każdej gałęzi handlu i gospodarki.

Wraz z popularyzacją serwisów umożliwiających rozpowszechnianie materiałów video, które gromadzą każdego dnia miliony odbiorców na całym świecie, stworzyły się nowe możliwości wykorzystania animacji video, filmów instruktażowych i promocyjnych oraz innego rodzaju materiałów. Nie może więc dziwić, że po tę formę reklamy sięga z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców, reprezentujących firmy z różnorodnych branż i sektorów gospodarki. Co jeszcze bardziej istotne – analitycy rynkowi i specjaliści z branży zgodnie potwierdzają, że trend ten będzie utrzymywał się w kolejnych latach, a publikowane w ten sposób materiały filmowe rzeczywiście przynieść będą mogły satysfakcjonujące efekty promocyjne i reklamowe.

Produkcja animacji video

Obok klasycznych materiałów filmowych, coraz częściej możemy spotkać się z materiałami wykonanymi w technice cyfrowej. Chodzi tu przede wszystkim o animacje video, które w znacznej mierze (o ile nie w całości) przygotowywane są przy wykorzystaniu oprogramowania komputerowego. Jeżeli chodzi o wykorzystanie na cele promocyjne i reklamowe, najbardziej popularne są filmy, które bazują na technologii rysunkowej (wektorowej). W ten właśnie sposób możliwe jest stworzenie krótkiej, komiksowej historii – animacji graficznej, która dzięki wykorzystaniu dobrej kreski oraz ciekawej kolorystyki łatwo wpada w pamięć oraz jest w stanie wywrzeć zamierzony efekt perswazyjny. O wiele większych środków oraz zaangażowania w projekt wymaga natomiast projekt oparty na grafice przestrzennej 3d. Proces jego tworzenia obejmuje bowiem długotrwałe i żmudne prace nad modelowaniem poszczególnych elementów i scenerii, co wymaga poświęcenia mu znacznie większej ilości czasu, niekoniecznie z lepszym efektem i przyjęciem u odbiorców materiału filmowego.

Komu warto zlecić produkcję animacji filmowej?

Wykonanie dobrego materiału filmowego nie jest rzeczą prostą i przekonało się o tym wiele osób, które próbowały samodzielnie przygotować materiał mający podlegać następnie emisji reklamowej. O wiele lepszą opcją pozostaje zlecenie wykonania i produkcji filmu promocyjnego i reklamowego profesjonalnym podmiotom, które na co dzień zajmują się tego rodzaju realizacjami. Dysponując odpowiednim doświadczeniem zawodowym oraz zapleczem technicznym i personalnym, są one w stanie stworzyć atrakcyjny materiał filmowy, który spełniać będzie wszystkie oczekiwania zamawiającego. Co z kolei istotne – przygotowanie dobrej jakości filmu promocyjnego, wbrew obiegowej opinii, nie musi sporo kosztować. Finalny koszt zależy bowiem od wielu czynników, możliwe jest też wybranie tzw. opcji budżetowej.

więcej na: https://www.krotkieformy.pl/explainervideo.html