Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Jaki wariant ubezpieczenia zdrowotnego wybrać?

Jaki wariant ubezpieczenia zdrowotnego wybrać?

Środa 10 kwietnia 2013, przez Radosław Sobik

W ostatnim czasie można zauważyć wzmożoną aktywność firm ubezpieczeniowych, które stale rozszerzają swoja ofertę dotyczącą ubezpieczenia medycznego. Do tej pory ich oferta była skierowana głównie do przedsiębiorstw prywatnych, które wykupywały abonamenty medyczne dla swoich pracowników. Jednak w chwili obecnej większość wiodących firm, takich jak np. Signal Idiuna, dostosowało swoją ofertę do wymagań indywidualnych klientów. Praktycznie każda osoba może wybrać taką ofertę ubezpieczenia medycznego, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających.

Na polskim rynku ubezpieczeń wyodrębnić można kilka najbardziej popularnych form ubezpieczeń zdrowotnych. Według najbardziej ogólnego podziału wyróżnić można leczenie ambulatoryjne oraz takie, które zapewnia leczenie szpitalne.

Największą popularnością cieszy się oferta leczenia ambulatoryjnego. Taka opieka medyczna najczęściej zapewnia ubezpieczonemu bezpłatne i nielimitowane konsultacje lekarzy specjalistów, różnego rodzaju zabiegi, badania oraz testy diagnostyczne, wizyty domowe, dostęp do prywatnego pogotowia ratunkowego, a także możliwość bezpłatnych szczepień, np. przeciwko grypie. Wybierając taki pakiet, klient ma zazwyczaj nieograniczony dostęp do placówek medycznych, które mają podpisane umowy z danym ubezpieczycielem. Wszystkie świadczenia odbywają się wtedy w formie bezgotówkowej. W niektórych przypadkach istnieje również możliwość swobodnego wyboru lekarza w innych ośrodkach zdrowia, a za każdą taką wizytę, firma ubezpieczeniowa zwraca poniesione koszty na podstawie rachunków bądź faktur.

Dla bardziej wymagających klientów, którzy chcą zapewnić sobie maksymalną ochronę istnieje możliwość dokupienia dodatkowych pakietów, które gwarantują między innymi bezpłatne leczenie szpitalne. Polisy, które tego dotyczą mogą różnić się od siebie, dlatego zawsze należy się upewnić jaki zakres usług szpitalnych gwarantuje ubezpieczyciel. W zależności od rodzaju ubezpieczenia można liczyć na zwiększony komfort hospitalizacji. Może to być sala lub pokój o podwyższonym standardzie, w którym stale może przebywać osoba towarzysząca. Czasem może to być możliwość wyboru lekarza prowadzącego i jego dodatkowa kontrola, lub też prywatna opieka pielęgnacyjna. Wybierając odpowiedni wariant można sobie zagwarantować, że w czasie dłuższego pobytu w szpitalu, otrzyma się zasiłek szpitalny w kwocie ustalonej w umowie. Często można również liczyć na pokrycie kosztów niezbędnej operacji, a także sprawniejszy sposób jej zorganizowania wraz z przeprowadzeniem dodatkowych usług diagnostycznych bądź chirurgicznych.

W zależności od wymagań danej osoby, ubezpieczenie medyczne można dowolnie rozszerzać o dodatkowe opcje. Gdy ktoś nie chce mieć do dyspozycji wyłącznie jednostek medycznych narzuconych odgórnie przez firmę ubezpieczeniową, może wybrać taką możliwość, która pozwoli na dowolny wybór miejsca, z którego usług dany ubezpieczony będzie chciał skorzystać. Taka opcja przyda się wszystkim tym, którzy nieustannie się przemieszczają. Niektóre firmy ubezpieczeniowe dają możliwość wypłaty określonej rekompensaty w przypadku zdiagnozowania u klienta poważnej choroby.

Wybór właściwego dla danej osoby rodzaju ubezpieczenia oraz wszystkich jego dodatkowych opcji sprawi, że będzie ona miała poczucie bezpieczeństwa. Niestety trzeba się liczyć z comiesięcznymi opłatami za każdy wybrany pakiet. Jednak niezależnie od dokonanego wyboru, liczyć będzie się tylko to, aby dana osoba była w pełni zadowolona z usług świadczonych przez daną jednostkę medyczną i jak najrzadziej musiała z nich korzystać.