Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Jelenia Góra Wirtualny Spacer

Jelenia Góra Wirtualny Spacer

Niedziela 11 marca 2012, przez Radosław Sobik

Kolejna pamiątka z ostatnich wakacji (2011r.), które spędzałem na dolnym śląsku. Tym razem zapraszam na krótki spacer po Jeleniej Górze, w której bywałem już swego czasu lecz nie dane mi było spenetrować prezentowaną zabytkową część. Wirtualny spacer rozpoczyna się przed ratuszem, który pochodzi z lat 1747-1749, wzniesiony został w stylu klasycystycznym. Panoramy 2 i 4 przedstawiają Basztę Wojanowską oraz średniowieczną kaplicę pw. św Anny. Na trzeciej panoramie zobaczymy największy kościół Podwyższenia Krzyża Św ( 1709-1718), którego wnętrze pomieści 4000 wiernych!
To co najbardziej mnie interesowało to Bazylika Świętego Erazma i Świętego Pankracego niestety kościół nie udostępniony dla zwiedzających. Może innym razem uda mi się go sfotografować - ostatnia panorama przedstawia tylko jego sylwetkę.


Zobacz on-line : Wirtualny Spacer - Jelenia Góra