Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Najlepsza pamiątka na długie lata

Najlepsza pamiątka na długie lata

Wtorek 21 lutego 2017, przez Radosław Sobik

Mimo, że świat pędzi do przodu każdy chce zatrzymać najpiękniejsze chwile na dłużej. Od prawie dwustu lat służy nam do tego fotografia. Kilka razy do roku każdy lubi usiąść wspólnie i powspominać a o ile przyjemniej jest to zrobić siedząć w fotelu z albumem niż patrząc w ekran monitora.

Najważniejsze chwile 

Oświadczyny, ślub czy pojawienie się na świecie dziecka to te chwile, kiedy chcemy zatrzymać czas i delektować się nim na zawsze. Pamiętasz ten dzień, kiedy się poznaliście? Miał śmieszną koszulę? Miała piękny warkocz? Sięgnij po zdjęcie z tego dnia i zanurz się we wspomnieniach. Fotografia rodzinna obecnie może nam towarzyszyć na co dzień dzięki temu, że każdy smartfon ma wbudowany aparat. Lepszy lub gorszy, ale zawsze mamy go ze sobą by uwiecznić najważniejsze chwile. W mgnieniu oka wyciągamy telefon, robimy zdjęcie i wysyłamy na Facebooka czy Instagrama by pochwalić się również znajomym. 

Nie każdy jednak ma zdolności oraz nie zawsze aparat w telefonie ma takie parametry by uchwycić to co właśnie widzimy. Również to, że zdjęcia wykonuje się tak szybko może mieć swój urok, a może poskutkować nie koniecznie dobrą pamiątką. Na przykład z pewnością nie zdecydujemy się uwiecznić za pomocą smartfonu własnego wesela, mimo, że byłby to ciekawy eksperyment wolimy zdać się na fachowców. By mieć pewność, że po latach zdjęcia będą ta samo dobre i będą oddawały atmosferę tamtego szczęśliwego dnia. 

Piękna pamiątka 

Zdjęcia to przede wszystkim pamiątka. Wielu z nas ma w swoim domu zdjęcia naszych dziadków czy pradziadków schowane do misternie zdobionego pudełka i wyjmowanego jedynie od święta. Pozowane lub spontaniczne, najczęściej jeszcze czarno-białe tchną duchem epoki w jakiej zostały zrobione. Uderzają w nostalgiczne nuty ponieważ takich zdjęć już się prawdopodobnie nie robi. Często są to fotografie rodzinne robione i wywoływane przez pasjonatów w domowych ciemniach. 

Lubimy również oprawiać w piękne ramki zdjęcia upamiętniające szczególne chwile by stanowiły ozdobę domu. Zdjęcia w formie elektronicznej stanowią doskonałą dokumentację, ale są dość niewygodne w prezentowaniu. Można mieć ich całe mnóstwo, jednak to zazwyczaj kilka z nich najbardziej nam się podoba. To te wywołane i obecne na papierze momenty stanowią dla nas największa wartość. Nie musimy martwić się, że kiedy w komputerze zepsuje się dysk, wszystko co mamy zniknie jak za dotknięciem elektronicznej różdżki. Papierowe zdjęcia zostaną z nami najdłużej. 

Są takie właśnie szczególne momenty, które chcemy zachować na pamiątkę. Zdjęcia ślubne, wielkie oczekiwanie na dziecko, a w końcu i pierwsze dni życia naszego maleństwa. To są te chwile, które warto uwieczniać. I to nie smartfonem, ale wykorzystując profesjonalny sprzęt i wiedzę specjalisty. Zawodowy fotograf pomoże zorganizować sesję jaką będziemy chwalić się do końca życia. Zdjęcia rodzinne mogą mieć dwojaki charakter. Mogą być to pozowane ujęcia lub takie o charakterze spontanicznym, reportażowym. Jeśli posiadamy odpowiedni talent i wrażliwość wystarczy uzupełnić je o odpowiedni sprzęt i nieco wiedzy z zakresu fotografii by móc samemu zapełniać albumy rodzinne. 

Idealny prezent 

Fotografia rodzinna to nie tylko pamiątka. Może być również doskonałym prezentem dla bliskich. Często rodziny mieszkają od siebie tak daleko, że widzą się jedynie od święta. Albumy i zdjęcia oprawione w ramki pozwalają ukoić nieco tęsknotę za naszymi bliskimi. Momenty z życia naszych dzieci są równie cenne dla nas co dla babć czy bliskich cioć i wujków. Zdjęcia można wywołać i oprawić w rami, a można również zamówić specjalne albumy lub kalendarze pełne najpiękniejszych ujęć. Takie zdjęcia będą nie tylko cudowną pamiątka, ale również zostaną zachowane na lata. Takimi zdjęciami można się dzielić i chwalić. Kolekcjonując kolejne albumy obserwować jak dzieci rosną i zmieniają się. 

Sesja zdjęciowa już sama w sobie może być również doskonałym podarunkiem. Na przykład z okazji walentynek czy dnia kobiet warto pomyśleć o zafundowaniu wybrance wspólnej sesji w ciekawej scenerii lub zapewnić jej profesjonalną sesję fotograficzną w studiu.Każda kobieta lubi poczuć się czasem jak gwiazda. Taką sesje można oczywiście zamówić dla całej rodziny i poczuć się niczym rodzina królewska pozująca do wspólnego portretu znanemu malarzowi. Inspiracji poszukaj na stronie http://flash-group.pl/blog/fotografia-rodzinna/.