Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Niepołomice parafia pw Dziesięciu Tysięcy Męczenników

Niepołomice parafia pw Dziesięciu Tysięcy Męczenników

Piątek 23 marca 2012, przez Radosław Sobik

Wirtualne panoramy przedstawiające zabytkowe wnętrze kościoła gotyckiego pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Wnętrze ciemne z ostrym punktowym światłem wpadającym przez okna zmusiło mnie do wykonania zdjęć HDR z 7 naświetleniami od -3 do +3 dzięki temu udało mi się zachować szczegóły w ciemnych zakamarkach. Fundatorem świątyni był Kazimierz Wielki - kościół to votum za zwycięstwo i przyłączenie Rusi Halickiej do Polski - budowa rozpoczęta w 1350 roku trwała 8 lat. Kościół był wielokrotnie rozbudowywany i tak w wieku XVI Jan Branicki ufundował, przylegającą od południa, kaplicę grobową dla swych rodziców: Katarzyny i Grzegorza - przedstawia ją panorama druga. Twórcą nagrobka jest Santi Gucci ten sam, który zaprojektował nagrobek rodziny Kryskich w Drobinie.
W roku 1640 Stanisław Lubomirski dobudował od północy kaplicę św. Karola Boromeusza - przedstawia ją panorama trzecia. Mury wykonano z cegły, wnętrze jest ozdobione stiukami, a całość zamyka smukła kopuła rozpięta na pendentywach z latarnią.

Spacer Wirtualny zawiera trzy panoramy przedstawiające wnętrze oraz trzy otoczenie kościoła.


Zobacz on-line : Wirtualny Spacer - niepołomice