Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Od wirtualnego spaceru do realnej podróży

Od wirtualnego spaceru do realnej podróży

Środa 26 listopada 2014, przez Radosław Sobik

Uwielbiam poznawać Polskę. Nasz kraj, dla nas, Polaków jest bardzo często zupełnie nieznanym. Moim zdaniem należy to zmieniać i osobiście próbuję to robić. Niestety nie posiadam własnego samochodu, co znacznie utrudnia podróżowanie i zwiedzanie, ale za to bardzo chętnie korzystam z wirtualnych spacerów oraz coraz częściej spotykanych obrazów panoramicznych umożliwiających poznanie różnych ciekawych miejsc i obiektów.

Internetowe poznawanie Polski

Moja praca polega m.in. na przeglądaniu ogromnej ilości podróżniczych stron internetowych. Coraz częściej poza opisami tekstowymi oraz zdjęciami pojawiają się tzw. wirtualne spacery czy panoramy budowli oraz znanych miejsc. Dzięki tej nowoczesnej metodzie pokazywania świata niejednokrotnie oglądałam miejsca, które są bardzo ciekawe, piękne i z pewnością warte zobaczenia.

Poznawanie Polski w realu

Niestety nawet najlepiej wykonane panoramy nie zastąpią spotkania z architekturą, piękną przyrodą czy dziełami sztuki, dlatego też zachęcona podziwianymi w wirtualnym świecie obiektami zaczęłam coraz częściej wyruszać w podróż, aby zobaczyć to wszystko w świecie realnym. Na początku odwiedzałam miejscowości znajdujące się w najbliższej okolicy, gdzie mogłam dostać się komunikacją miejską lub rowerem. Po pewnym czasie zapragnęłam poznać również piękno Polski nieco bardziej odległej, ale niestety pojawił się problem – mimo posiadania prawa jazdy, nie mam auta. Na szczęście ten kłopot pomógł mi rozwiązać mój przyjaciel „wujek Google”, który wskazał mi kilka fajnych stron, które pośredniczą w wynajmowaniu samochodów. Do dziś najchętniej korzystam z serwisu http://www.taniwynajemaut.pl, ponieważ jest wyjątkowo prosty w obsłudze.

Teraz, kiedy już potrafię sobie wypożyczyć samochód i zupełnie się tego nie boję, coraz chętniej wyruszam w podróże nieco dalsze. Widziałam m.in. wspaniały Zamek Książ czy malowniczy kościółek w Pogorzeliskach na Dolnym Śląsku. Oczywiście to tylko malutki ułamek z tego, co zwiedziłam przez ostatni rok. Dla mnie pierwszym krokiem w kierunku poznawania Polski były wirtualne spacery i panoramy, dlatego zachęcam wszystkich do rozpoczęcia swoich podróży właśnie od internetu. Sami zobaczycie, że widząc to otaczające nas piękno nie można, nie wyruszyć w podróż.