Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Odkrywanie japońskiej stolicy

Odkrywanie japońskiej stolicy

Sobota 20 kwietnia 2013, przez Radosław Sobik

Japonia, jako kraj niezwykle oryginalny i znany z wyjątkowej kultury, kusi swą magią turystów z całego świata. Wyprawy do Tokio, metropolii łączącej w sobie tradycję i nowoczesność, organizuje już niejedno biuro podróży takie jak R.pl. Jakie atrakcje i godne uwagi obiekty czekają na turystów w japońskiej stolicy?

Pałac Cesarski – dawna rezydencja szogunów

Główna rezydencja japońskiego cesarza to ciekawy, utrzymany w typowo japońskim stylu zespół pałacowy o imponującej powierzchni. Dawniej znany był jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Dziś, otoczony dawnymi fosami i bastionami, jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Na ponad 340 hektarach znalazło się miejsce dla budynków, które do dnia dzisiejszego pełnią różne funkcje. Część tego kompleksu udostępniona jest do zwiedzania, a dwa razy w roku można się tu spotkać z cesarską rodziną. Wielką atrakcją są tu również Ogrody Wschodnie, na terenie których urządzono ciekawe Muzeum Zbiorów Cesarskich.

Tokijskie świątynie

W Tokio nie brak ciekawych świątyń, przy czym tymi najbardziej interesującymi są dwie budowle: świątynia Sengakuji oraz sanktuarium Meiji.

Wyjątkowe wrażenie robi na zwiedzających niewielka świątynia Sengakuji. Otoczona nowoczesnymi biurowcami jest niezwykłą oazą ciszy i spokoju w tym wielkim mieście. Jej historyczny charakter sprawia, że można przenieść się w czasie do epoki samurajów. O tych japońskich bohaterach przypomina również niewielki cmentarz, na których spoczywają ci dzielni wojownicy. Najważniejszym obiektem sakralnym w Tokio jest jednak Sanktuarium Meiji, w którym znajdują się prochy cesarza Meiji. Są one otoczone wyjątkową czcią i uznawane za relikwie narodowe.

Tokio Sky Tree – najnowsza atrakcja Japonii

Wieża telekomunikacyjna o wysokości 634 metrów jest jedną z najnowszych atrakcji tokijskiej stolicy. Jej budowę rozpoczęto w 2008 roku, a już w maju 2012 roku pierwsi turyści mogli z niej podziwiać niezwykłą panoramę miasta.

Inną, współczesną atrakcją miasta, jest Most Tęczowy. To jeden z największych mostów wiszących na świecie, który zachwyca pięknym oświetleniem. Można się po nim przespacerować, można podziwiać go również z pokładu statku wycieczkowego kursującego po Zatoce Tokijskiej.