Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Blog > Ramki na zdjęcia w domu - czemu warto je mieć?

Ramki na zdjęcia w domu - czemu warto je mieć?

Środa 26 lipca 2017, przez Radosław Sobik

W przypadku praktycznie każdego zdjęcia obecnego w domu, sposób prezentacji ma bardzo duży wpływ na jego atrakcyjność wizualną. Ekspozycja przy użyciu odpowiednich środków wpływa korzystnie także na trwałość fotografii, dlatego warto mieć w domu zestaw nowoczesnych ramek. Oprócz walorów estetycznych podnoszących wartość ujęcia, stanowią one również doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Zalety ramek na zdjęcia

Z trzymaniem zdjęć w wysokiej jakości obramowaniach związanych jest bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim, odpowiednia oprawa zapewnia zdjęciu doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu cenna fotografia nie jest narażona na kontakt z kurzem czy tłustym dotykiem. Odpowiednia oprawa może również zabezpieczyć zdjęcie przed promieniowaniem ultrafioletowym. Bardzo negatywnie odbija się ono na trwałości kadru, nierzadko prowadząc do jego blaknięcia. Ramki do zdjęć zwiększają również walory estetyczne fotografii, przekształcając je w prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki temu dodają wyrafinowania oraz uroku praktycznie każdemu wnętrzu, w którym prezentowane są zdjęcia. Odpowiednie oprawy pozwalają także na wygodne powieszenie zdjęć, bez ryzyka uszkodzenia ich gwoźdźmi lub klejem.

Ochrona zdjęć przed zniszczeniem

Zdjęcia, które nie są właściwie oprawione, mogą być podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nawet pojedynczy wypadek związany z rozlaniem wody lub niefortunnym zgięciem może spowodować, że fotografia ulegnie zniszczeniu. Ramki na zdjęcia zapewniają im odpowiednią ochronę, przede wszystkim za sprawą zabezpieczającej warstwy ze szkła lub plastiku. Warto zainwestować w takie obramowania, które będą odporne również na zarysowania powierzchni. Dzięki temu nie będzie konieczna wymiana ramki za każdym razem, gdy zdjęcie przypadkowo spadnie na podłogę lub przewróci się na biurku. Nowoczesne ramki na zdjęcia charakteryzują się solidną konstrukcją i wytrzymałością. Ponieważ bardzo dobrze znoszą próbę czasu, pozwalają na długotrwałą ekspozycję najpiękniejszych ujęć.

Efektowny element wystroju

Ramki do zdjęć to coś więcej, niż skuteczny sposób na bezpieczne przechowywanie cennych fotografii. Oprawy tego typu mogą być indywidualnymi elementami aranżacji, które podkreślają ogólny wystrój wnętrz i przenoszą estetyczny wygląd każdej przestrzeni na zupełnie nowy poziom. Dlatego dobierając ramki do konkretnego pomieszczenia, należy mieć na uwadze odpowiedni kształt i rozmiar każdego obramowania. Bardzo duże znaczenie ma również materiał, z którego zostało ono wykonane. Powinien dobrze współgrać z otoczeniem oraz aranżacją wnętrza. Do najpopularniejszych rozwiązań należą oprawy wykonane m.in. z drewna, szkła czy metalu. Każdy z tych materiałów oddziałuje na wygląd wnętrza w inny sposób, dzięki czemu poszczególne ramki do zdjęć mogą dawać bardzo zróżnicowane efekty. Oprawy wykonane z różnych materiałów znaleźć można w sklepie https://www.fotosklep55.pl. W ofercie znajdują się zarówno designerskie, jak i bardziej klasyczne ramki na zdjęcia.