Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Gigapanoramy > Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej

Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej

Sobota 31 grudnia 2011, przez Radosław Sobik

Kolejna piękna świątynia, która nie była celem mojej podróży - znaleziona przypadkiem tak jak wiele w moich zbiorach. Oprócz bogatego wnętrza, atmosferę budowały kolędy wydobywające się z głośników przypominające o ostatnich świętach.

Kościół zbudowany jest w stylu późnego baroku. Składa się z prostokątnej i trzyprzęsłowej nawy głównej zakończonej półkolistym prezbiterium oraz z naw bocznych utworzonych każda z trzech kaplic połączonych wąskimi przejściami. Freski na suficie prezbiterium i w nawie głównej przedstawiają chwałę św. Franciszka Ksawerego, natomiast obrazy w małych owalach są portretami świętych i świątobliwych Towarzystwa Jezusowego. Między innymi widzimy tu Piotra Skargę, Wojciecha Męcińskiego i Piotra Dunina. Na ścianach prezbiterium znajduje się iluzoryczny chór, po którego prawej stronie widać za kratą autoportret A. Ahorna w sukni zakonnej. Drugi autoportret malarza znajduje się po lewej stronie chóru muzycznego. Na ścianach nawy głównej - kartusze z tekstem wyznania wiary. (fragment ze strony sanktuarium).

Technicznie Giga panorama powstała z połączenia 150 fotografii (każda z nich to efekt połączenia 5 ekspozycji od -2EV do +2EV). Użyty nikkor G 35mm pozwolił na uzyskanie rozdzielczości 41400 px na 20700 px
Taką samą rozdzielczość ma gigapanorama z bydgoszczy oraz Kolegiata z Opatowa.

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić Gigapanoramę.


Zobacz on-line : link do Gigapanoramy