Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Gigapanoramy > Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej

Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej

Wtorek 10 stycznia 2012, przez Radosław Sobik

Prezentowana panorama została wykonana w ołtarzu przed cudowną figurą Matki Bożej Wabierzyckiej Królowej Rodzin i Ziemi Kłodzkiej.

Wnętrze świątyni utrzymane w duchu baroku. Ozdobiona malowidłami, rzeźbami oraz obrazami , spośród których na szczególną uwagę zasługują dzieła Karola Sebastiana Flackera: ambona, będąca rzeźbiarską kompozycją wyrażającą słowa maryjnego hymnu Magnificat i ołtarz główny mieszczący cudowną figurkę Matki Boskiej . Figurka wraz z cokolikiem wykonana jest z lipowego drewna w stylu gotyckim, ma 28 cm wysokości . Przedstawia ona Matkę Bożą z nagim Jezusem na ręku. Dzieciątko w prawej ręce trzyma ptaszka, a lewą sięga po owoc, umieszczony w lewej dłoni Matki. Głowy Maryi i Jezusa ozdobione są koronami. Cała figurka jest polichromowana. Podobnie jak inne tego typu wizerunki, wambierzycka figurka ubierana jest w tzw. „sukienkę”, która okrywa ją całą od szyi w dół. Sukienek jest kilka w różnych kolorach, zależnie od święta lub okresu roku liturgicznego.

fragment pochodzi ze strony sanktuarium

Technicznie praca należy do tych o najmniejszej rozdzielczości - zaledwie 21x10,5 tys pikseli. Wykonałem ją Tamronem 17-50mm ustawionym na 17mm. Mimo to próbowałem wiele razy generować tą panoramę. Dopiero ręczne przypisanie punktów wspólnych (ptgui - control points) w dolnej części panoramy dało zadowalający efekt.

Dodano 16.01.2012 - Wirtualna Wycieczka po Sanktuarium.

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić Gigapanoramę.


Zobacz on-line : link do Gigapanoramy