Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Siedlęcin - Wieża Książęca

Siedlęcin - Wieża Książęca

Czwartek 29 września 2011, przez Radosław Sobik

Książęca Wieża w Siedlęcinie jest najlepiej zachowanym w Polsce obiektem nazywanym rycerską wieżą mieszkalno obronną. Dzięki tej wycieczce wirtualnejmożesz zobaczyć jak się żyło w XIII wieku. Mimo dwóch przebudów w XVI i XVIII w. wieża siedlęcińska przetrwała do dzisiaj w prawie nie zmienionym średniowiecznym kształcie. Na uwagę zwracają freski - malunki ścienne o tematyce świeckiej.

Uwaga Pana Przemysława Nocuń dotycząca nazewnictwa obiektu:
Od lat powojennych w polskiej literaturze turystycznej utrwalana była błędna nazwa wieży w Siedlęcinie, jako "wieży rycerskiej". Tymczasem o wyjątkowości tej wieży świadczy to, że nie była ona zbudowana jako siedziba rycerska, ale jako książęcy donżon (wzniesiony z fundacji księcia Henryka I jaworskiego). więcej na ten temat na stronie Stowarzyszenia "Wieża Książęca w Siedlęcinie"

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić wirtualną wycieczkę.


Zobacz on-line : wirtualna wycieczka