Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Samyang 7.5mm > Wirtualny spacer po Skoczowie

Wirtualny spacer po Skoczowie

Piątek 23 grudnia 2011, przez Radosław Sobik

Prezentowany spacer wirtualny to owoc weekendowego spaceru po skoczowskiej starówce oraz po kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z 1762 roku.
Skoczów w obecnym miejscu mógł powstać za czasów panowania pierwszego księcia cieszyńskiego Mieszka (1290-1315) w wyniku jego intensywnej działalności kolonizacyjnej w nowo powstałym Księstwie Cieszyńskim. Pewna wiadomość o Skoczowie pochodzi z 1327 r., gdy książę cieszyński Kazimierz I uznał się za lennika króla czeskiego. W tym też czasie powstała drewniana warownia obronna, nazwana później "skoczowskim zamkiem".
W 1470 r. Skoczów został zniszczony przez pożar, który cenną dokumentację - między innymi nadane miastu przywileje. W tym samym roku książę cieszyński Kazimierz II odnowił i rozszerzył przywileje miejskie Skoczowa na wzór tych, które posiadał Cieszyn.
Miasto ponownie zostało zniszczone przez pożar w 1531 roku. W 1550 r. miasto uzyskało prawo do warzenia piwa, zatem wzbogaciło się o browar mieszczański.

kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i PawłaPożar w 1756 r zniszczył skoczowski kościół obecny przedstawiany w spacerze wirtualnym wzniesiono już w 1762 r., a bp Filipp Gothard Schaffgotsch konsekrował go 23 VIII 1767 r., nadając mu tytuł śś. Piotra i Pawła. Konsekrował też ołtarz główny, w którym zamknięto relikwie świętych męczenników Adeodata, Donata i Celestyny. Rocznicę konsekracji połączył z 40-dniowym odpustem. Wieża kościoła została dobudowana w 1862 r.

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić wirtualną wycieczkę.


Zobacz on-line : Link do wirtualnej wycieczki