Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Wstęp

Wstęp

Nazywam się Radosław Sobik. Jestem pasjonatem fotografii oraz najnowszych technologii, tych mniej i tych bardziej użytkowych. Jest to nie tylko moja praca, ale i hobby, które pochłonęło mnie niemalże całkowicie. Dlatego przez ponad 3 lata mojej działalności potrafiłem wykonać tak wiele różnych prac, zbierając jednocześnie tak imponujące portfolio. Oczywiście stale się uczę, aby jak najlepiej pokazać dany obiekt i przyczynić się do zaprezentowania Państwa oferty w sposób, który wyprzedza konkurencję i jest nieszablonowym podejściem do promocji i szeroko rozumianej reklamy miejsca, czasu, wydarzenia.

Aby powstała wirtualna panorama, należy złożyć za pomocą odpowiednich programów (o których piszę poniżej) połączyć (złożyć) daną serię zdjęć, które wykonane zostały przy użyciu profesjonalnego sprzętu i nowoczesnych technologii.

Moje wirtualne panoramy obrabiam na oryginalnym oprogramowaniu PTGUI w najnowżeszj wersji 11. Jest to jedna z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do łączenia panoram. Dzięki temu programowi moje panoramy składają się ze zdjęć, których proces łączenia jest w pełni automatyczny. Zaletą tego programu jest także możliwość używania go w trybie manualnym, co pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego efektu – idealnego połączenia panoram. Narzędzie to nie tylko przystosowane jest do obsługi obiektywów prostoliniowych, ale obiektywów typu „rybie okno”.

Gotowe panoramy publikuję w obecnie najbardziej popularnej technologii Google Street View - łącząc je w wirtualny spacer.

Każdy projekt (wnętrza) powstaje w technologii HDR (pozwala uzyskać idealnie naświetlone fotografie). Dzięki połączeniu tych wszystkich sił techniki, mojego hobby i talentu, osiągnięta zostaje zawsze naturalna kolorystyka, co jest bardzo ważne dla każdego obiektu, a nie wszyscy potrafią to zrealizować. Aby to wszystko można było uzyskać pracuję na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym.

Biorąc pod uwagę prowadzenie działalności w formie jednoosobowej firmy, zapewniam Państwu niższe koszty wyceny oraz samej produkcji panoram (nie mam pośredników, przedstawicieli handlowych, itp.). Otrzymują Państwu produkt w konkurencyjnej i bardzo korzystnej cenie, zawsze zrealizowany w terminie i posiadający najwyższą jakość – tak, jak w przypadku dużego studia, gdzie pracuje się na dużo wyższych cenach. U mnie jakość jest taka sama, cena natomiast jest zawsze możliwa do negocjacji. Nie ma dwóch takich samych zleceń, dlatego z każdym rozmawiam w inny sposób, skupiając się na innych kwestiach dotyczących realizacji zlecenia.
Radosław Sobik - w trakcie realizacji wirtualnego spaceru