Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Zamek Wleń

Zamek Wleń

Czwartek 19 stycznia 2012, przez Radosław Sobik

Prezentacja zawiera 2 panoramy ruin zamku Wleń, który powstał na miejscu istniejącego wcześniej grodziska oraz jedna przedstawiająca pałac Lenno. Grodzisko to w roku 1108 zostało podniesione do rangi kasztelani przez Bolesława Krzywoustego. Pierwsza murowana budowla pojawia się pod koniec XII wieku, którą przypisuje się księciu Bolesławowi I Wysokiemu.
Zamek we Wleniu możemy uznać za pierwszą murowaną warownię na Śląsku. Panoramy 360 wykonałem po krótkim pobycie na Jurze, gdzie pięknie został odnowiony zamek Bobolice, gorąco polecam stronę o Zamku Wleń gdzie można znaleźć ryciny przedstawiające piękną bryłę zamku. Dziś pozostały ruiny - mam nadzieję, że znajdą się fundusze, które pomogę na nowo odżyć tego typu zabytkom tak jak to ma miejsce w Bobolicach a 12 metrowa baszta zostanie na nowo otoczona murami :) górując nad miejscowością.

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić wirtualną wycieczkę.


Zobacz on-line : wirtualna wycieczka