Profesjonalna Fotografia Wnętrz i Nieruchomości, Wirtualne Spacery Google

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Zamek w Będzinie

Zamek w Będzinie

Niedziela 12 sierpnia 2012, przez Radosław Sobik

Panoramy przedstawiają Zamek w Będzinie, którego sylwetka góruje nad miastem. Znajdziemy wiele informacji na jego temat w różnego rodzaju portalach. Co do jednego wydarzenia nie ma pewności, a jest nim zdobycie przez Tatarów w 1241, taka informacja pojawia się w wielu miejscach. Natomiast w Wikipedii czytamy:

„Wbrew rozpowszechnionym opiniom Tatarzy nie zdobyli grodu – ślady spalenizny odkryte w wale grodu w świetle najnowszych badań archeologicznych (m.in. metodą dendrochronologii) pochodzą z lat wcześniejszych.“
Zamek był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Dziś mieści się w nim Muzeum Zagłębia. Zamek udostępniony jest dla zwiedzających, będąc w okolicy warto go zwiedzić.
W jego pobliżu znajduje się już wcześnie publikowana wycieczka wirtualna przedstawiająca Hotel Cumulus. Jedna z publikowanych panoram Zamku została wykorzystana w wycieczce po Hotelu.


Zobacz on-line : Zamek w Będzinie