Strona główna > Fotografia wnętrz > Fotografia mebli kuchennych na potrzeby portfolio

Fotografia mebli kuchennych na potrzeby portfolio

Za sukces niejednego przedsiębiorcy oferującego swoje usługi w internecie odpowiadają nie tylko same umiejętności i pozytywne opinie, ale także sposób zareklamowania się. Ilość ofert w sieci sprawia, że potencjalni klienci bardzo szybko dokonują selekcji, w ciągu kilku minut, a nawet sekund decydując, z czyich usług skorzystać. Stąd też tak ważne jest, by wyróżnić się spośród konkurencji, a przede wszystkim jak najlepiej się zaprezentować. W przypadku architektów wnętrz czy producentów mebli znacznie większe znaczenie niż opisy będą miały zdjęcia zrealizowanych projektów. Warto więc zadbać o to, by w portfolio znalazły się profesjonalne fotografie mebli.

Fotografia mebli i wnętrz – czy na pewno jest potrzebna?

Meble Kuchenne Halupczok
Nowoczesna Kuchnia od firmy Halupczok
Kuchnia wykonana i zaprojektowana przez firmę Halupczok
Radosław Sobik

Jedna kwestia to realne umiejętności, kreatywność, poczucie estetyki i tworzenie pięknych aranżacji wnętrz czy zachwycających mebli, osobną sprawą jest jednak zaprezentowanie swoich zdolności i właściwa reklama. Strona internetowa jest wizytówką każdego architekta czy stolarza, stąd też nieprofesjonalne zdjęcia odstraszą wielu potencjalnych klientów. Trudno bowiem zaufać specjaliście, który wykazuje się niedbałością przy tworzeniu własnej strony. Z kolei zdjęcia wykonane przez obeznanego w branży fotografa pozwolą budować wizerunek profesjonalnej, godnej zaufania firmy. Fotograf będzie bowiem nie tylko wiedział, jak uchwycić detale, oddać klimat wnętrza czy w jaki sposób operować światłem, ale też będzie miał do dyspozycji profesjonalny sprzęt umożliwiający wykonanie fotografii na najwyższym poziomie. Strona internetowa to jednak tylko pierwsza część reklamowania swoich usług w sieci. Obecnie ogromne, jak i nie większe znaczenie odgrywają media społecznościowe. Instagram to miejsce, w którym estetykę zdjęć stawia się na pierwszym miejscu, dopiero w dalszej kolejności uwagę poświęcając opisom. Podobnie jest w przypadku postów na Facebooku – to zdjęcie stanowi najlepszą zachętę, by zapoznać się z dalszą treścią prezentowaną na stronie.

Zaufaj specjaliście

Meble Kuchenne Palarczyk
Nowoczesna Kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Jeśli jesteś architektem wnętrz, zamieszczenie samych wizualizacji w portfolio nie pozwoli Ci zaprezentować się lepiej niż konkurencja. Warto, byś oprócz projektów pokazał też gotowy efekt poszczególnych aranżacji. A w tym wypadku nie wystarczy wykonanie kilku zdjęć aparatem w telefonie. Koniczne jest dopasowanie światła i detali tak, by oddać klimat wnętrza i pokazać, że efekt końcowy Twojej pracy jest jeszcze lepszy niż sam projekt. Fotografia mebli kuchennych powinna być wykonana w taki sposób, by całość wydawała się estetyczna, ale i bardzo realna – by potencjalny klient mógł poczuć, że w takim miejscu mógłby i chciałby przebywać. W przypadku firm stolarskich zdjęcia mają natomiast zapewnić złudzenie, że produkowane meble znajdują się na wyciągnięcie ręki. Fotografia mebli kuchennych to tylko jedna z usług, które mogę zaoferować – wykonuję także zdjęcia innych realizacji, w tym łazienek czy schodów. Swoją ofertę kieruję do wszystkich firm śląskich, które stawiają na profesjonalizm oraz wysoką estetykę.

Meble Kuchenne Styl Deco
Meble Kuchnne fornirowane
Realizacja i projekt: Styl Deco, Tychy
Radosław Sobik