Radosław Sobik Fotografia Katowice, Śląskie

Od ponad dziesięciu lat tworzę wirtualne spacery i panoramy 360. Aktywnie uczestniczę w programie Google Street View Trusted. Tworzę wirtualne spacery w technologii Google Street View w bardzo wysokiej jakości. Fotografuję wnętrza i nieruchomości. Witam na mojej stronie.

Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Haczów - Drewniany Gotycki Kościół

Haczów - Drewniany Gotycki Kościół

Czwartek 15 grudnia 2011, przez Radosław Sobik

Wykonując prezentowane panoramy 360 nie miałem pojęcia, że Haczowski kościół należy do grupy drewnianych kościołów południowej małopolski wpisanych do światowego dziedzictwa UNESCO.

Trafiłem przypadkiem, jak to zwykle mi się zdarza podążając za wskazaniami informacji turystycznej. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie łatwo ominąć ponieważ „chowa się“ za kościołem współczesnym ( z 1939r.), będąc w okolicy warto tutaj zajrzeć i go odwiedzić. Kościół w Haczowie jest największym gotyckim drewnianym kościołem w Europie i jednocześnie najstarszym kościołem drewnianym konstrukcji zrębowej w Polsce (wikipedia.pl) Dzięki tej wirtualnej wycieczce możecie podziwiać bogate barokowe ołtarze czy też zabytkowe polichromie zdobiące wnętrze tego kościoła. Jedna panorama przedstawia otoczenie zabytku. Jest to jedna z najczęstszych wycieczek wirtualnych oglądana na mojej stronie, może dzięki zamieszczeniu linku na gminnej stronie internetowej lub dzięki wyjątkowości tego zabytku.
Technicznie panoramy wnętrza zostały wykonane z zastosowaniem techniki HDR. Zastosowanie tej technologii wymusiło ciemne wnętrze z ostrym światłem wpadającym przez małe kościelne okna.

Zdjęcia tradycyjne kościoła można znaleźć na tej stronie: http://chasingunesco.com/polska/poludniowa-malopolska/haczow/

Kliknij obraz nad tekstem lub ikonę aparatu aby wyświetlić wirtualną wycieczkę


Zobacz on-line : wycieczka wirtualna - Haczów