Strona główna > Wirtualne Spacery Google Street View > Fenomen Google Miejsca - czyli jak za darmo pokazać się światu

Fenomen Google Miejsca - czyli jak za darmo pokazać się światu

Zrobiliśmy się społeczeństwem bardzo wygodnym, oczekujemy wykonania jak największej ilości pracy wkładając w to jak najmniej wysiłku. Dotyczy to również wyszukiwania informacji w globalnej sieci. Szukając warsztatu samochodowego, krawcowej, sklepu ze zdrową żywnością, nie chcemy tracić niepotrzebnego czasu na wertowanie dziesiątek stron internetowych w poszukiwaniu danych kontaktowych do danej firmy. Google wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników stworzył Google Miejsca.

Wyszukując daną frazę, przykładowo „mechanik samochodowy Rybnik”
zobaczymy mapkę Warszawy z zaznaczonymi warsztatami samochodowymi. Najeżdżając na dany punkt, ukazują się nam dane tejże firmy, włącznie z numerem telefonu jak i adresem strony internetowej (jeżeli oczywiście te dane zostały podane podczas zgłoszenia).

Oszczędność czasu pozyskana dzięki korzystaniu z takiego rozwiązania jest ogromna. Jak więc uczynić, by i nasze przedsiębiorstwo było widoczne na mapie? Poświęcając mniej niż 20 minut swojego czasu, nie tracąc przy tym ani złotówki, możemy pokazać się światu. W pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto w Google ( jeżeli jego nie posiadamy to warto poświęcić 5 minut i je założyć, co również jest bezpłatne). Następną rzeczą będzie wejście na adres http://www.google.com/local/add?hl=pl&gl=pl .

Wypełniamy znajdujący się tam formularz, jego wypełnienie nie powinno stanowić dla nas ważnego problemu. Nie można zapomnieć o podaniu fraz, pod jakimi powinniśmy się wyświetlać, jak i również krótkiego opisu prowadzonej przez nas działalności. Wybieramy również kategorie, w których będziemy się wyświetlać ( można wybrać maksymalnie 5).

Po prawej stronie formularza mamy podgląd na naszą przyszłą wizytówkę. Warto ten element stale kontrolować, by niezwłocznie wychwycić wszelkie pomyłki i je skorygować. Musimy także zwrócić uwagę czy marker dobrze wskazuje naszą lokalizację. Gdy marker będzie wskazywał nieprawidłową pozycję, musimy skorzystać z rozwiązania dostępnego pod linkiem „Popraw nieprawidłową pozycję markera”. Naszą wizytówkę możemy uzupełnić także o zdjęcia firmy jak i materiały wideo. Gdy wszystko pójdzie tak jak należy, jedyne co nam pozostaje to czekać na weryfikację. Na podany przez nas adres przyjdzie w ciągu kilku dni list ( klasyczny, papierowy – nie email), wraz z kodem potrzebnym do aktywacji.

Po dokonaniu aktywacji konta w ciągu doby powinniśmy już być widoczni na mapce.