Strona główna > Portfolio > Wirtualne Wycieczki > Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

Wykonane panoramy są owocem tej samej sesji co prezentowana wcześniej Gigapanorama. To samo oświetlenie, parametry jedyna różnica to detale, których jest dużo więcej. Zaletą wirtualnej wycieczki jest możliwość prezentowania wielu panoram co w przypadku Gigapanoram byłoby dużym utrudnieniem. Ta prezentacja zawiera tylko trzy i należy do tych mniejszych.

Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja to najbardziej znane sanktuarium na Ślasku i należ do jednych z najsłynniejszych w Polsce. W świątyni znajduje się obraz Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, do którego co roku pielgrzymuje kilkadziesiąt tysięcy pątników, fakt ten nie powinien dziwić gdyż Matka Boska Piekarska jest patronką ludzi pracy na Śląsku.

Rosnący kult Matki Bożej oraz ożywienie ruchu pielgrzymkowego pątniczego w XIX wieku, wymusił wybudowanie nowej świątyni - mały drewniany kościółek okazał się zbyt ciasny. Z inicjatywy proboszcza ks. Jana Nepomucena Ficka w 1849 roku mieszkańcy Piekar i okolic zbudowali większą, murowaną świątynię.
Kościół w Piekarach jest bazyliką mniejszą od 1962 r.